606 914 074

Odmładzanie przez nakłuwanie

Dermapen 4.0

Dermapen 4.0 to urządzenie medyczne, którego działanie opiera się na nakłuwaniu, a tym samym stymulacji skóry. Wykorzystywane są w tym celu igły znajdujące się w jednorazowym kartridżu, dzięki czemu zabieg jest w pełni bezpieczny i sterylny.

Kartridż jest wyposażony w 16 igieł o regulowanej długości (0,2-2,5 mm) wykonanych z molibdenu używanego w narzędziach chirurgicznych, dlatego też może być wykorzystywany również u osób z alergiami na metale, jak chrom czy nikiel.

Technologia Dermapen pozwala uzyskać nawet 1900 nakłuć na sekundę w sposób kolumnowy, bez uszkodzenia otaczających tkanek. Mikronakłucia stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, odpowiedzialne za elastyczność i gęstość skóry. Zwiększa się także produkcja untologicznego kwasu hialuronowego, który odpowiada za nawilżenie w skórze. Ponadto pozwalają na wprowadzenie wgłąb skóry substancji aktywnych stosowanych w trakcie zabiegu i dobieranych do indywidualnych jej potrzeb.

Źródło: http://dermapen.com.pl

 

Przebieg zabiegu

Każda wizyta poprzedzona jest wywiadem i konsultacją z pacjentem. Wykluczane są ewentualne przeciwskazania do zabiegu, dobierany jest indywidualnie do potrzeb skóry plan zabiegowy, koktajl z substancjami czynnymi i głębokość iniekcji. Skóra poddawana jest znieczuleniu kremem, który niweluje dyskomfort podczas zabiegu. 

Zabieg jest krótki, komfortowy dla pacjenta. W trakcie wykonywanego zabiegu odczuwalne są delikatne ukłucia. Po zabiegu skórę w zależności od potrzeb zabezpiecza się pozabiegowym i łagodzącym kremem i maską w płachcie dedykowanym zabiegowi Dermapen.

Zalecenia pozabiegowe

Bardzo ważna jest higiena pozabiegowa. Nie należy dotykać skóry brudnymi rękami a noszenie maseczek ograniczyć do minimum. Przed pierwszą nocą po zabiegu wymienić poszewkę na poduszce na nową a skórę przez pierwsze kilka dni traktować jednorazowym ręcznikiem lub chusteczkami. 

Rekonwalescencja po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i tkliwa. Odczuwalne jest gorąco i pieczenie. Mogą pojawić się delikatne wybroczyny, w szczególności w okolicy oczu. Okres rekonwalescencji wynosi średnio 3 dni, kiedy to skóra może być zaróżowiona, podrażniona a po 3 dniach może się nawet lekko łuszczyć. Po zabiegu Dermapen konieczne jest stosowanie wysokiej fotoprotekcji w postaci filtra przeciwsłonecznego. 

  Czas trwania zabiegu

60 min

  Liczba zabiegów

3-6

  Odstępy między zabiegami

3-6 tyg.

  Obszar

Twarz, szyja, dekolt, brzuch, dłonie

Dla kogo jest zabieg?

Zabieg Dermapen jest wszechstronny i stanowi remedium na wiele problemów skórnych.

Działania zabiegu poparte są ogromną liczbą badań klinicznych. 

Z uwagi na jego stymulujące działanie, wykorzystywany jest w problemach z wiotkością, starzeniem się skóry, jak również przy rozstępach, bliznach - potrądzikowych, pooperacyjnych i wszelkich bliznach o charakterze zanikowym. 

Zalecany jest również w terapiach łysienia i utraty włosów.  Poprawia stan skóry z nierównomiernym kolorytem, przebarwieniami, zasinieniami pod oczami, a także w przypadku skór naczyniowych - zagęszcza i pogrubia naskórek, przez co prześwitujące przez skórę naczynia stają się mniej widoczne.   

Przeciwwskazania

  • choroby nowotworowe
  • ciąża i okres laktacji
  • infekcje, stany zapalne w organizmie
  • opryszczka
  • aktywny trądzik
  • choroby układu krążenia
  • hemofilia

Cennik

Dermapen twarz 590
twarz + szyja 690
twarz + szyja + dekolt 790
brzuch 590
dłonie 590
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com