606 914 074

Największa dawka antyoksydacji - moc KSANTOHUMOLU

PRO XN

Aktywność antyoksydacyjna ksantohumolu i kompleksu ksantohumolu

 

Ksantohumol to wysoce aktywny flawonid naturalnie występujący w kwitnącej roślinie chmielu. Do tej pory ze względu na skomplikowane i długotrwałe metody pozyskania Ksantohumolu nie udało się wykorzystać jego właściwości w formulacjach kosmetycznych.

Zespół DermoTech Beauty we współpracy z polskimi naukowcami opracował innowacyjną, a jednocześnie przyjazną dla środowiska metodę syntezy Ksantohumolu. Aby zwiększyć stabilność Ksantohumolu, został on zamknięty w kompleks o wysokiej biodostępności i zwiększonej przenikalności przez warstwę rogową naskórka. Kompleks umożliwia uwolnienie cząsteczki Ksantohumolu na poziomie żywych komórek naskórka by zmaksymalizować efektywność działania.

 

Ksantohumol jest jednym z nasilniejszych antyoksydantów zewnątrzpochodnych, wykazuje 30 razy silniejsze właściwości antyoksydacyjnie od witaminy C, dlatego dużo efektywniej chroni skórę przed stresem oksydacyjnym i jego skutkami. Właściwości antyoksydacyjne kompleksu Ksantohumolu wykazano metodą pośrednią, która jest analogiczna do naturalnego cyklu katalitycznego usuwania natlenku wodoru przez peroksydazę glutationową (GPx) - enzymu biorącego udział w ochronie komórek przed utlenieniem przez nadtlenki powstające w trakcie procesów biochemicznych. Wyniki wskazują na trzydziestokrotnie lepsze właściwości kompleksu w porównaniu do witaminy C.

Kompleks Ksantohumolu zapobiega powstawaniu zmian w białkach (najistotniejszym składniku budulcowym skóry) takich jak utlenianie oraz modyfikacje aminokwasów. Eliminuje peroksydację lipidów odpowiedzialnych za budowę płaszcza hydrolipidowego, dzięki czemu zmniejsza ich przepuszczalność, niestabilność, a także zaburzenie funkcji i transportu przezbłonowego.

 

1 - DZIAŁANIE PRZECIWSTARZENIOWE - Metaloproteinazy są zaangażowane w procesy starzenia zachodzące w skórze obejmujące zwiększony rozkład składników macierzy zewnątrzkomórkowej w szczególności kolagenu, elastyny i fibronektyny. Ksantohumol wykazue wysoką aktywność hamującą działanie metaloproteinaz MMP-1 i MMP-8, spowalniając proces starzenia. Jednocześnie chroni skórę przed fotouszkodzeniem zmniejszając negatywne skutki działania promieniowania UV.
2 - DZIAŁANIE ROSJAŚNIAJĄCE - Keratynocyty w odpowiedzi na stres oksydacyjny wywołany promieniowaniem UVA i UVB wytwarzają cytokiny CM-CSF, które wiążą się z określonym receptorem GMCSFR, a następnie aktywują sygnały transdukcji STAT-1, STAT-3 i STAT-5. Następuje stymulacja melanocytów i aktywnych białek tyrozynazy TRP1 i TRP2 prowadząca do powstawania przebarwień w skórze. Ksantohumol hamując wydzielanie GM-CSF przyczynia się do rozjaśnienia istniejących przebarwień, zahamowania powstawania nowych oraz zmniejszenia zaczerwienienia skóry.
3 - AKTYWNOŚĆ DROBNOUSTROJOWA - Ksantohumol hamuje wzrost bakterii Gram-dodatnich Staphylococcus aureus, Staphylococcus pyogenes oraz Staphylococcus epidermidis, powodujących zakażenia ropne skóry. Wykazuje on także silne, bakteriobójcze działanie względem dwóch innych Gram-dodatnich patogenów skóry: Propionibacterium acnes oraz Kocura rhizophila. Wysoka aktywność hamująca rozwój bakterii przyczynia się do efektywnej pielęgnacji skóry problematycznej, ze zmianami o charakterze trądziku pospolitego oraz różowatego.
4 - POPRAWA MIKROKRĄŻENIA SKÓRNEGO - Ksantohumol stymuluje mikrokrążenie skóry co sprzyja usuwaniu toksyn oraz lepszemu odżywianiu i regeneracji tkanek. Skóra staje się lepiej ukrwiona, następuje widoczna poprawa jej wyglądu.
 
 

Ksantohumol w terapiach profesjonalnych

 

Ksantohumol jako wysoce aktywny związek ma szerokie zastosowanie w prewencji przeciwstarzeniowej oraz pielęgnacji skóry problematycznej.

Pierwsze kliniczne oznaki starzenia się skóry, takie jak utrata jędrności i gęstości, zmarszczki mimiczne, przebarwienia, suchość i atoniczność skóry, są efektem przewlekłych stanów zapalnych wywołanych przez stres oksydacyjny.

Linia produktów PRO XN ukierunkowana jest na wspomaganie profilaktyki problemów skórnych oraz niwelowaniu oznak przedwczesnego starzenia. Podstawowym założeniem terapeutycznym jest w pierwszej kolejności odbudowa bariery skórnej oraz wzmocnienie systemu antyoksydacyjnego skóry, by dopiero w kolejnych etapach terapeutycznych działać przeciwstarzeniowo w innych aspektach.

Pionierskie zastosowanie wysoce aktywnego kompleksu Ksantohumolu w terapiach profesjonalnych ma szczególne znaczenie w aspekcie regeneracji skóry po zabiegach inwazyjnych.

Terapie wywołujące stan zapalny mają na celu stymulację produkcji kolagenu i odbudowę struktur komórkowych. Zwiększa się wówczas miejscowe zapotrzebowanie na antyoksydanty w celu zniwelowania łańcuchowej peroksydacji lipidów, która może prowadzić do dysfunkcji całej bariery naskórkowej.

 

Autorskie zabiegi PRO XN

 

Modulowane terapie przywracające odpowiednią fizjologię skóry oraz wpływające na właściwe procesy regeneracyjne.

Poziom i intensywność zabiegów dobierana jest indywidualnie w zależności od stanu wyjściowego skóry. Terapie PRO XN poprzez pionierskie wykorzystanie najsilniejszego dotąd odkrytego antyoksydantu - w postaci kompleksu Ksantohumolu walczą w pierwszej fazie zabiegowej ze stresem oksydacyjnym, stabilizują nadreaktywność, aby dopiero w drugiej kolejności pomagać skórze się odżywić i odbudować.

1 - AUTORSKI ZABIEG PRO XN I STOPNIA

Przywrócenie integralności naskórka oraz wzmocnienie systemu antyoksydacyjnego skóry.

 • WSKAZANIA: 
  • wzmnocnienie fotoprotekcyjnego systemu skóry w okresie o silniejszym nasłonecznieniu skóry
  • skóry nadwrażliwe, atopowe z wyraźnie naruszoną barierą hydrolipidową
  • podczas leczenia retinoidami oraz po zakończeniu kuracji
 • CZĘSTOTLIWOŚĆ:
  • co dwa tygodnie, 4-6 zabiegów
2 - AUTORSKI ZABIEG PRO XN II STOPNIA

Głęboka biorewitalizacja bez efektu podrażnienia, zaczerwienienia i złuszczania

 • WSKAZANIA:
  • nierównomierny koloryt i oznaki starzenia wywołane nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV
  • utrata jędrności i elastyczności
  • skóra w okresie menopauzy
  • skóra naczyniowa z objawami o charakterze trądziku różowatego
  • skóra zmęczona i pozbawiona blasku
 • CZĘSTOTLIWOŚĆ:
  • co dwa tygodnie, 4-6 zabiegów
3 - AUTORSKI ZABIEG PRO XN III STOPNIA

Głęboka biostymulacja połączona z mezoterapią mikroigłową Dermapen 4

 • WSKAZANIA:
  • silnie zaznaczone fotostarzenie i nierówna struktura
  • silna utrata jędrności i elastyczności
  • skóra naczyniowa z wykluczeniem zmian o charakterze trądziku różowatego
 • CZĘSTOTLIWOŚĆ:
  • co 3-4 tygodnie, 3-4 zabiegi
PRO XN ACNE RESCUE TREATMENT

Terapia skóry problematycznej z nawracającymi problemami trądzikowymi, łojotokiem i przebarwieniami pozapalnymi.

Procedura zabiegowa działa na cztery główne czynniki wpływające na zapalenie jednostki włosowo-łojowej; nadmierne wydzielanie łoju, hiperkeratynizacja, kolonizacja Propionibacterium Acne, pobudzenie miejscowej odpowiedzi immunologicznej.

 • WSKAZANIA:
  • trądzik zapalny grudkowo-krostkowy
  • skóra odwodniona ze zmianami trądzikowymi
  • skóra naczyniowa o podłożu łojotokowym
 • CZĘSTOTLIWOŚĆ:
  • co 2 tygodnie; 6-8 zabiegów
XANTHOHUMOL RECOVERY TREATMENT

Zabieg kończący każdą procedurę zabiegową autorskich zabiegów PRO XN oraz samodzielnie wykorzystywany do zwiększenia efektywności zabiegów inwazyjnych, remodelujących.

Podanie kompleksu Ksantohumolu bezpośrednio po zabiegu remodelującym wspiera system antyoksydacyjny skóry, łagodzi podrażnienia, zapobiega powstaniu przebarwień pozapalnych, hamuje melanoproteinazy oraz stymuluje biosyntezę włókien kolagenu i elastyny.

 

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com