606 914 074

Japoński lifting twarzy

Masaż KOBIDO

Kobido to niepowtarzalna sztuka masazu oznaczająca "Starożytną drogę do Piękna". To rytuał podlegający ścisłym regułom, bazujacy na tradycji medycyny chinskiej znanym jako "amna" - naciskanie, pocieranie. Kobido został zaimportowany do Japonii około XiV wieku naszej ery.

Kobido jest masażem uznawanym za najstarszy na świecie. Według legendy, rytuał tego masażu był wynikiem walki między mistrzami Anma masażu. Po konkurencji masażu, która trwała przez kilka miesięcy bez rozstrzygania zwycięzcy, dwaj nauczyciele postanowili zjednoczyć swoje talenty, aby uwtorzyć nową technikę masażu twarzy Kobido. Przez następnych kilka stuleci tylko rodzina cesarska włączyła ją do swoich zwyczajów i cieszyła się wyjątkowymi korzyściami. Na szczęście to ograniczenie z upływem czasu zostało zniesione i w dzisiejszych czasach technika masażu Kobido cieszy się coraz większym powodzeniem i jest coraz częściej praktykowana w najbardziej prestiżowych instytutach kosmetycznych.

 

Charakterystyka masażu Kobido

Większość manualnych technik masażu działa na powierzchni skóry, natomiast Kobido ze względu na swoją intensywność i zaawansowane działa na głęszych warstwach naszej skóry i mięśni. To najbardziej zaawansowana technicznie forma japońskiego masażu twarzy w Japoni, jeśli nie na świecie. Można powiedzieć, że Kobido zawiera największa ilość i najbardziej złożony zestaw technik manualnych.

Masaż jest głęboką kombinacją tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych i różnych technik manipulacji reką. CHarakteryzuje się głównie szybkością rąk i palców. Szybkość, z jaką terapeuta wykonuje masaż i wszystkie jego etapy, zmierza do pracy w różnych aspektach. Tak więc, jesli technika wykonywana jest powoli - klient ma się zrelaksować, a intensywne etapy masażu mają stymulować skórę i produkcję składników skóry w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu liftingującego. Celem japońskiego masażu twarzy i wykonywanie technik jest dokładnie i precyzyjne określenie kondycji skóry i pracy na punktach akupresury, aby osiągnąć równowagę w skórze twarzy, mięśniach i powiązanym ciele. Na przykładzie techniki wibracyjnej, która stosowana jest z szybkim drżeniem rąk i palców i powszechnie stosowana w celu zmniejszania napięcia mięśniowego oraz szybkiego uwalniania toksyn z układu chłonnego. Masaż uaktywnia nerwy twarzy, a tym samym zwiększa przepływ Qi (energia) na twarzy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu.

 

 
Przebieg masażu Kobido

Sesja masażu zaczyna się gładkimi i delikatnymi ruchami, które dążą do relaksu klienta, niwelują napięcia, które są szkodliwe dla kolejnych etapów masażu. Uruchamiane jest krążenie krwi, które to prowadzi do skóry składniki aktywne niezbędne do osiągnięcia poprawy i naprawy tkanki. Dopiero po tych etapach możemy przejść do najbardziej charakterystycznych i intensywnych technik dla masażu Kobido czyli perkusja, szybkie szczypanie, delikatne pociągnięcia, ugniatanie i głębokie wygładzenie skóry. Wszystkie techniki wykonywane są z wielkim zaangażowaniem. Celem wykonywania intensywnych technik jest usunięcie wszelkich napięć, które mają tendencję do zamrożenia mięśni i ich funkcji. Techniki liftingujące wykonujemy głównie na twarzy, ale mogą być również wykonywane na innych częściach ciała, takich jak szyja, dekolt i ramiona. 

 

Wizualne efekty masażu Kobido 

Masaż Kobido znany jako "niechirurgiczny lifting twarzy". Dzięki technikom Kobido, można naturalnie i z biegiem czasu:

- zniwelować napięcia mięśniowe, które powodują zmarszczki mimiczne
- zapobiec  bądź zmniejszyć efekty starzenia się naszej skóry
- odzyskać młodą twarz poprzez głęboką pracę na strukturach mięśniowych
- stymulować metabolizm komórkowy, co przyczyni się do szybszej regeneracji skóry
- oczyścić skórę z toksyn, zanieczyszczeń i martwych komórek skóry dzięki czemu zyskuje ona naturalny blask
- zniwelować nadmierne napięcie w okolicach szyi, klatki piersiowej i owalu twarzy
- stymulować produkcję kolagenu i elastyny

 

Zdrowotne efekty masażu Kobido
- regulacja bilansu energetycznego ciała
- walka ze stresem
- zapewnienie pełnego relaksu i odprężenia
- zmniejszenie bruksizmu
- złagodzenie bólu głowy
- unikanie sztywności twarzy
- zmniejszenie problemu z układem pokarmowym
- poprawa wzroku

 

Wskazania do masażu

Masaż Kobido jest świetną opcją dla tych, którzy chcą mieć całkowitą relaksującą sesję połączoną ze spektakularnym efektem liftingu twarzy. Ten rodzaj masażu pochodzenia chińskiego jest również idealny dla tych, którzy cierpią z powodu migreny, zapewniając odpoczynek i relaks w umyśle, a także dla osób z "ciężkimi oczami" spędzającymi wiele godzin przded komputerem ponieważ dodatkowo relaksuje mięśnie okolicy oczu. Kobido jest również korzystne dla tych, którzy cierpią na bruksizm, ponieważ zmniejsza skutki napięć w obszarze szczękowo-twarzowym.

 

Przeciwskazania do masażu
- ostre stany zapalne organizmu (gorączka)
- stany zapalne skóry (alergiczne i zakaźne)
- przerwanie ciągłości naskórka
- wysokie nadciśnienie tętnicze
- ekstrakcje zęba, stany ropne okołozębowe
- trądzik różowaty w fazie zaostrzenia
- świeże wypełniacze w obszarze zabiegowym
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com