606 914 074

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to metoda odżywienia i nawilżenia skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca docelowe niewielkich depozytów produktu dedykowanego do mezoterapii. Jest to bardzo skuteczny sposób na odmłodzenie oraz regenerację skóry.

Wieloletnie narażenie na szkodliwe czynniki środowiska, stres, palenie tytoniu, promieniowanie słoneczne doprowadza do niekorzystnych zmian w strukturze skóry.

Zapotrzebowanie skóry na składniki odżywcze, kwas hialuronowy rośnie wraz z wiekiem. Zauważamy brak jędrności, witalności, a w okolicy oczu pojawiają się zmarszczki i zasinienia.

Mezoterapia igłowa to najpopularniejszy zabieg ostatniej dekady wśród zabiegów wykonywanych przez kosmetologów. Pozwala na odwrócenie lub zahamowanie wielu zmian i stanowi wartościowy składnik terapii anti-aging, ale nie tylko. Za pomocą mezoterapii igłowej osiągamy fantastyczne rezultaty w przypadku skór odwodnionych, skór z przebarwieniami, skór niedotlenionych lub takich, które są narażone na czynniki zewnętrzne - smog, tytoń, stres. 

Poza działaniem preparatów istotne znacznie ma również samo nakłucie skóry (wykonuje się ich kilkadziesiąt do kilkuset) z uwagi na:

 • Poprawę metabolizmu komórek skóry
 • Stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny
 • Powstanie nowych naczyń krwionośnych
 • Poprawę mikrokrążenia
 • Stymulację regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki
 • Hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników
 • Prawidłowe odżywianie skóry

Przebieg zabiegu

Skóra przed każdym zabiegiem jest znieczulana dla zwiększenia komfortu pacjenta. Po zdiagnozowaniu skóry i ustaleniu wszelkich przeciwskazań kosmetolog dobiera preparat, który najlepiej wpasuje się w potrzeby skóry pacjenta a następnie przechodzi do wykonania zabiegu podając depozyty preparatu cienką igłą do głębokości skóry właściwej, czyli tam, gdzie zlokalizowane są włókna kolagenowe, elastynowe i glikozaminoglikany. Najczęściej w produktach do mezoterapii znajdziemy kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy i wieloma innymi substancjami odżywczymi potrzebnymi do prawidłowego funkcjonowania skóry, a których nie jesteśmy w stanie dostarczyć kremami.

Czas trwania zabiegu: 30 min

Zalecenia pozabiegowe

Przez kilka dni po wykonanym zabiegu mogą utrzymywać się ślady po wkłuciach, grudki oraz niewielkie siniaczki. Skóry nie należy przegrzewać, pić alkoholu ani opalać przez tydzień po zabiegu. 

Rekonwalescencja po zabiegu

Poza pojawieniem się niewielkich siniaków, które samoistnie ustępują po kilku dniach, zabieg w żaden sposób nie wyłącza z życia.

Ilość zabiegów

Zalecana seria zabiegów to ok 3-4 w odstępach 3-tygodniowych. Jednak jest to sprawa mocno indywidualna i uzależniona od stanu skóry. 

Efekty

Rezultaty natychmiastowe - wzrost elastyczności, jędrności i rozświetlenie skóry

Rezultaty długotrwałe - koryguje zmarszczki, przywraca gładkość i gęstość skóry.

W gabinecie używam najlepszych preparatów, znanych i najbardziej uznawanych, luksusowych na całym świecie.

 

Cytocare 532 

CytoCare® 532 to ekskluzywny koktajl przeznaczony do mezoterapii francuskiego Laboratorium RevitaCare®, dający efekty odmłodzenia i wygładzenia skóry. Wyjątkową skuteczność zapewnia skład preparatu który, oprócz kwasu hialuronowego, zawiera także 55 aktywnych składników, w tym witaminy, sole nieorganiczne i aminokwasy. Dzięki CytoCare® 532 biologiczny kapitał skóry jest zachowany, a efekty starzenia zatrzymane. Intensywne nawodnienie i regeneracja skóry, jej widocznie lepsza kondycja, to tylko niektóre korzyści wynikające z zastosowania CytoCare® 532. Synergiczne działanie witamin, aminokwasów i minerałów z kwasem hialuronowym przyspiesza regenerację komórkową. Ma działanie przeciwutleniające i ochronne.

Fillderma NCTF 135 HA

Filorga NCTF 135 HA to produkt do mezoterapii przeciw starzeniu się skóry, mającej na celu biorewitalizację i nawilżenie zmęczonej, matowej skóry oraz wygładzenie powierzchownych zmarszczek. Znakomicie opracowany skład chemiczny zapewnia wysoka jakość zabiegów i uzyskanie pożądanych efektów u pacjenta.

 • Kwas hialuronowy 5mg/ml - Posiada właściwości higroskopijne, ma zdolność pochłaniania dużych ilości wody, zwiększa proliferację komórkową i przyczynia się do powstawania nowych naczyń krwionośnych. Odpowiada za utrzymanie prawidłowej równowagi wiskoelastycznej skóry i naskórka.
 • 13 witaminWitamina A przyspiesza odnowę komórkową przez regulację procesów keratynizacji i gojenia. Witamina B wpływa na metabolizm niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych zapewniających skórze równowagę biologiczną. Witamina C zwiększa syntezę kolagenu i elastyny w fibroblastach.
 • 6 składników mineralnych: Spełniają w organizmie różnorodne funkcje. Stanowią podstawowe składniki układu kostnego, są niezbędne do budowy i pracy enzymów i hormonów, regulują gospodarkę wodnoelektrolitową ustroju.
 • 6 koenzymów: Przyspieszają przemiany metaboliczne przez obniżanie energii wymaganej do aktywacji reakcji biochemicznych. Zwiększają tempo odbudowy tkanek.
 • 5 kwasów nukleinowych -  Kwasy nukleinowe umożliwiają regulację syntezy białek.
 • 2 czynniki redukujące - Reaktywne substancje, które łatwo gubią 1 lub więcej elektronów. Dzięki temu hamują procesy wolnorodnikowe w komórkach skóry i naskórka .
 • 23 aminokwasy – Podstawowe składniki budujące białka, m.in. kolagen i elastynę.
Teosyal PureSense Redensity I

Teosyal jest szwajcarską firmą z wieloletnim doświadczeniem i ogromną renomą na rynku kosmetyczno-medycznym. Celem terapeutycznym Teosyal® Redensity jest: modyfikacja struktury skóry starzejącej się: przywracanie objętości, wypełnianie drobnych zmarszczek, przywrócenie skórze odpowiedniego nawilżenia. Teosyal® PureSense Redensity I zalecany jest do poprawy wyglądu zmarszczek oraz ponownego nawilżenia skóry twarzy, szyi i dekoltu.  Zawiera w składzie lidokainę, która jest środkiem znieczulającym miejscowo, opracowanym w celu zmniejszenia odczucia bólu. Dzięki znacznej płynności i właściwościom wiskoelastycznym Teosyal® PureSense Redensity I jest równomiernie rozprowadzany w tkance skórnej, co pozwala zachować nawilżenie i wzmocnić skórę.  Teosyal® PureSense Redensity I ulega rozpadowi biologicznemu i powoli wchłania się.

Princess Rich

PRINCESS® RICH to nieusieciowany kwas hialuronowy stosowany w zabiegach mezoterapii.

Zawiera 18 mg/ml kwasu hialuronowego i 20 mg/ml gliceryny – to najwyższe stężenie gliceryny wśród obecnych na rynku produktów do mezoterapii. Gliceryna zatrzymuje wodę, co istotne przedostaje się do zewnętrznej i najbardziej odwodnionej warstwy naskórka i wzmacnia ją tak, że staje się naturalną barierą chroniącą skórę przed utratą wody. Glicerol, za pomocą wiązań wodorowych, tworzy „ochronny płaszcz” wokół cząsteczek kwasu hialuronowego w skórze właściwej, sprawiając, że kwas „korzysta” z jego właściwości odpornościowych – termicznych, mechanicznych i enzymatycznych. To więc również skuteczna zapora przed inwazją wolnych rodników. W konsekwencji kwas hialuronowy łatwiej i skuteczniej zatrzymuje wodę, co intensyfikuje proces optymalnego nawilżenia skóry.

RRS HA Eyes

RRS HA to produkt oparty na kwasie hialuronowym w połączeniu z różnymi kompleksami biorewitalizującymi. Formuła jest zaprojektowana do mezoterapii wymagającej okolicy oka. Ma działanie antyoksydacyjne. 

Preparat zawiera:

 • 5 mg/ml HA kwau hialuronwego+ 27,3 mg/ml kompleksu bierewitalizującego
 • 11 antyoksydantów: m.in. vit.C, Naringin, Resveratrol, R-2 Viniferin, ε-Viniferin, R-Viniferin, Iso-ε-Viniferin
 • 5 flawonoidów: Troxerutin, Rutin, Naringin, Hesperidin Methyl Chalcone, Hesperidin
 • 3 saponiny: Ruscogenin, Neoruscogenin, Escin
 • 6 polifenoli: R-2 Viniferin, ε-Viniferin, R-Viniferin, Iso-ε-Viniferin, Resveratrol, Coumarin
 • 2 peptydy: DipeptideVW, Peptide Pal-GQPR
 • 1 mikroelement: Organic silicium (krzem organiczny)

 

Dla kogo jest zabieg?

Zabieg jest dedykowany do każdego typu skóry i dla osób w każdy wieku. Preparaty dobierane są indywidualnie do potrzeb danej skóry.

Przeciwwskazania

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
 • choroby nowotworowe
 • tendencja do przerostowych blizn

Cennik

Cytocare 532 twarz 450
Cytocare 532 twarz + szyja 550
Cytocare 532 twarz + szyja + dekolt 650
Mezoterapia oczu RRS HA Eyes 290
Fillmed NCTF twarz 490
Fillmed NCTF twarz + szyja 590
Fillmed NCTF twarz + szyja + dekolt 690
Princess Rich 590
Teosyal Redensity I 600
Teosyal Redensity I 1200
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com