606 914 074
Stymulatory tkankowe 

wykorzystywane są w kosmetologii estetycznej do odbudowy skóry przy pomocy stymulacji komórkowej (głównie kolagenu i elastyny). 

Po zastosowaniu dają naturalne efekty a każdy z dostępnych preparatów pełni inne właściwości biostymulujące. Różnice możemy zauważyć pod kątem: rodzaju zastosowanej substancji czynnej; mechanizmu działania; wskazań; techniki iniekcji i rezultatów. Produkt jest indywidualnie dobierany przeze mnie do wskazań i oczekiwań pacjenta lub pacjentki. 

Czym jest kolagen?

Kolagen jest jednym z najważniejszych włókien w skórze. Dzięki niemu skóra jest gładka, jędrna, bez widocznych zmarszczek. Naturalnie w naszym organizmie kolagen znajduje się w skórze, ścięgnach, chrząstkach, naczyniach krwionośnych i włosowatych, kościach i zębach. Można powiedzieć, że wszędzie. Dlatego warto niwelować jego degradację i w granicach możliwości go stymulać. 

Obecny jest także w narządach wewnętrznych: wątrobie, nerkach, sercu i płucach. Stanowi około 30% wszystkich białek w organizmie człowieka. 

Odpowiedzialny jest za adhezję i regenerację komórek oraz za sprężystość i jędrność skóry. Kolagen jest uznawany za optymalny biomateriał do rekonstrukcji i odbudowy tkanek. Jedną z głównych ról kolagenu jest tworzenie rusztowania w skórze i nie bez powodu nazywany jest on "białkiem młodości"

Skóra właściwa zawiera:

- 70-85% kolagenu (80% typ I, 20% typ III)

- 2% elastyny

- 0,03-0,09% kwasu hialuronowego

 

Profhilo® 2ml - fragmentaryczny kwas hialuronowy

Składa się ze Stabilizowanych Kompleksów Hybrydowych HA o najwyższym z dostępnych na świecie stężeniu aż 64mg; L-HA, których działanie skutkuje uruchomieniem kaskady naprawczej, regeneracyjnej skóry oraz H-HA, które są głwnym komponentem rusztowania skóry i gęstości ECM matrixu. 

Dzięki tym cząsteczkom uzyskujemy efekt wypełniający i plastyczny efekt modelujący. Kwas hialuronowy zastosowany w Profhilo® posiada sieciowanie nowej generacji, tzw. stabilizację termiczną. Zostały w nim wyeliminowane chemiczne czynniki sieciujące używane w wypełniaczach. 

Profhilo® to tzw. molekuła młodości, która uruchamia produkcję elastyny i kolagenu typu I, II, IV, VII. Wzmacnia i zagęszcza skórę, wygładza zmarszczki, wysmukla rysy twarzy, nadaje bio-rewolumetryczny efekt. 

Zalecana seria: 2 zabiegi w odstępach 30 dni

Efekty po zabiegu:

 • po około 30 dniach - efekt wolumetryczny
 • wygładzenie skóry
 • lekkie uwypuklenie
 • 30 dni po drugim zabiegu zmniejszenie zmarszczek
 • poprawa gęstości i jędrności skóry
 • głębokie nawilżenie
Nucelofill Strong 1,5 ml / Nucelofill Medium 1,5 ml - polinukleotydy

Nucleofill to preparat do głębokiej biostymulacji i odnowy skóry. Ten innowacyjny zabieg działa na trzech poziomach: liftingu, antyoksydacji i nawilżenia.

To niepowtarzalne, potrójne działanie na poziomie komórkowym, które daje efekt wyraźnego i długotrwałego odmłodzenia. Nucleofill to synonim innowacyjnej biotechnologii w kosmetologii anti-aging. To naukowo potwierdzona metoda biostymulacji skóry, zawiera polinukleotydy, które w trzykierunkowym mechanizmie pobudzają skórę do odnowy. 

 

 

 1. Działa na receptory w fobroblastach w skórze. Dzięki takiemu pobudzeniu przekształcają się w miofibroblasty. Stymulowany jest proces powstawania kolagenu i elastyny, co powoduje zagęszczenie skóry i poprawę owalu twarzy.
 2. Zmiata wolne rodniki a tym samym działa antyoksydacyjnie.
 3. Polinukleotydy wiążą wodę i zapewniają długotrwałe izoosmotyczne nawodnienie macierzy pozakomórkowej. 

Dla kogo?

Zabieg jest idealny dla osób, które zauważają u siebie utratę elastyczności i objawy starzenia, a skóra jest pozbawiona blasku i wymagająca dogłębnego nawilżenia. Zabieg można wykonać niezależnie od wieku i rodzaju skóry. 

Zalecana seria: 3-4 zabiegi w odstępach 15-30 dni

 

Plenhyage Medium XL 2ml / Plenhyage XL Strong 2ml - polinukleotydy (tańszy zamiennik dla Nucleofill)
Polimeryzowany żel z polinukleotydami do naprawy skóry, odnowy komórkowej i regeneracji tkanek - wszystko w jednym, w 100% biokompatybilnym preparacie. Innowacyjna terapia oparta na polinukleotydach, skutecznie naprawia uszkodzenia skóry i gwarantuje optymalną wydajność. Nukleotydy, naturalna frakcja DNA, są nowatorskim składnikiem produktu, ze względu na swoje działanie ochronne i antyoksydacyjne, które zmniejsza uszkodzenia komórkowe spowodowane promieniowaniem UV lub bliznowaceniem. 
Produkt zawiera łańcuchy polinukleotydowe o dużej masie cząsteczkowej, których właściwości biochemiczne sprawiają, że są one zdolne do łączenia i zatrzymywania znacznej ilości cząsteczek wody. 
 
 
Wskazania:
 
 • średniej głębokości zmarszczki
 • zwiększenie gęstości skóry na twarzy, szyi i ciele
 • blizny
 • zwiększenie nawilżenia skóry
 • działanie antyoksydacyjne

Zalecana seria: 3-4 zabiegi w odstępach 15-30 dni

Xela Rederm - połączenie kwasu hialuronoweg z kwasem bursztynowym
Innowacyjna marka w wysoko oczyszczonym kwasem hialuronowym pochodzenia biotechnologicznego w połączeniu z kwasem bursztynowym o podwójnym działaniu synergicznym w zabiegach estetycznych.
Xela Rederm® to jedyny preparat na rynku, który wywiera bezpośredni wpływ na procesy metaboliczne w skórze (wzrost produkcji energii w cyklu Krebsa w fibroblastach skóry, poprawa oddychania komórkowego, transportu jonów, synteza kolagenu, elastyny, białek, wzrost mikrokrążenia). Dzięki tym właściwościom wzrasta żywotność komórek, jak również zapewniona jest większa ochrona przed uszkodzeniami.
Redermalizacja jest nową metodą prewencji starzenia się i odnowy skóry. Jest to doskonała metoda korekcji i profilaktyki zmian związanych z wiekiem. Pozwala na przywrócenie struktury i jakości skóry, poprawiając zarazem takie cechy morfotyczne i funkcjonalne jak: sprężystość, elastyczność i stopień nawodnienia.
Zabiegi redermalizacji hamują procesy starzenia skóry nie tylko poprzez jej nawodnienie, ale również poprzez wpływ na procesy regulujące produkcję energii w komórkach skóry. 
 
Xela Rederm 1,1% - 28-35 lat
Wskazania:
 
- wiek 28-35 lat

- oznaki przedwczesnego starzenia się skóry - typ "zmęczona twarz"

- skóra cienka, sucha

- skóra tłusta, mieszana w każdym wieku

- korekcja skóry po trądziku

Skład: 

 • kwas hialuronowy 11 mg/1ml
 • bursztynian sodu 16 mg/1ml
 
Xela Rederm 1,8% - powyżej 35 roku życia

Wskazania:

- wiek powyżej 35 lat

- facelifting

- korekta ptozy grawitacyjnej

- opadająca powieka - wzmocnienie

- korekta zmaszczek i bruzd

Skład: 

 • kwas hialuronowy 18 mg/1ml
 • bursztynian sodu 16 mg/1ml
Xela Rederm 2,2% - powyżej 45 roku życia
Wskazania: 
- wiek 45 +
- wyraźne, związane z wiekiem zmiany w tkankach miękkich twarzy i szyi
- korekcja zmarszczek i bruzd nosowowargowych
- korekcja ptozy grawitacyjnej
- opadająca powieka - wzmocnienie
 
Skład:
 • kwas hialuronowy 22 mg/1ml
 • bursztynian sodu 16 mg/1ml
 
Electri 0,55% 1,5 ml - kwas hialuronowy + kwas bursztynowy - idealny na okolicę oka
Hyalual Electri to jeden z najskuteczniejszych, najnowocześniejszych i prawie bezbolesnych zabiegów regenerujących skórę, którego efekt widoczny jest natychmiast.
Innowacyjna marka z wysoko oczyszczonym kwasem hialuronowym pochodzenia biotechnologicznego w połączeniu z kwasem bursztynowym o podwójnym działaniu synergicznym w zabiegach estetycznych. Po zastosowaniu preparatu Electri skóra staje się rozjaśniona, napięta i nawilżona.
Struktury odpowiedzialne za oddychanie to mitochondria wewnątrzkomórkowe. Odbywa się w nich skomplikowany proces przetwarzania dostarczanych do organizmu substancji odżywczych w życiodajną energię.
Bursztynian jest sensorem tlenu w komórce, który pobudza komórki do wzrostu w srodowisku ubogim w tlen, przez co zwiększa odporność komórek na niedotlenienie. 
 
Wskazania:
- zabieg ma na celu rozwiązanie problemu "syndromu zmęczonej twarzy"
- rekompensata niedoboru nawilżenia
- przywrócenie równowagi energetycznej
- przywrócenie naturalnej bariery fizjologicznej, która chroni skórę przed negatywnymi skutkami środowiska i atakiem wolnych rodników
- spowolnienie procesu starzenia
- przyspieszenie regeneracji po agresywnych zabiegach kosmetycznych
 
Skład: 
 • kwas hialuronowy 0,55%
 • kwas bursztynowy 1,6%
Sunekos 200 - kwas hialuronowy + aminokwasy - poniżej 40 roku życia
Sunekos® to nowy system regeneracji macierzy pozakomórkowej stosowany w procesenie biogenezy skóry. 
To unikalne połączenie nieusieciowanego kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji sześciu aminokwasów (PCT/IB2015), które skutecznie pobudzają fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych, takich jak kolagen i elastyna)
 
Wskazania:
 • profilaktyka
 • nawilżenie powierzchniowych i głębokich warstw skóry
 • efekt promiennej i świeżej skóry
 • skóra wokół oczu
 • zazwyczaj do 40 roku życia
Sunekos 1200 - kwas hialuronowy + aminokwasy - powyżej 40 roku życia
Wskazania:
 • poprawa jędrności skóry
 • nawilżenie powierzchownych i głębokich warstw skóry
 • efekt wolumetryczny
 • zniwelowanie zmarszczek
 • zazwyczaj po 40 roku życia
 
Lumi eyes - 1ml - stymulator dedykowany na okolicę oczu
Najmocniejsza mezoterapia pod oczy, która usuwa cienie pod oczami, nawilża i zwalcza drobne zmarszczki..
Stymulator tkankowy przeznaczony do zabiegów mezoterapii igłowej okolic oczu i doliny łez z lekkim efektem wypełnienia, ale bez skutków obocznych w postaci grudek czy obrzęku limfatycznego. Stymuluje odbudowę tkanek, spektakularnie poprawia elastyczność skóry, niweluje zmarszczki wokół oczu.
Dzięki materiałowi regenerującemu tkanki, oczyszczonemu DNA z mleczka łososia efekty są spektakularne już po jednym zabiegu mezoterapii okolicy oka.
Lumi Eyes to aktywna synteza kolagenu, co sprzyja odbudowie łańcucha DNA oraz zwiększeniu produkcji własnej elastyny. Ma również działanie przeciwzapalne, przyspiesza wzrost komórek i zdolność regeneracji tkanek. 
 
Skład:
 
 • PDRN 2mg/1ml kwasu deoksyrybonukleinowego 250-350 kDa
 • mieszanina doksynukleotydów składająca się z fragmentu DNA o masie 50-1500 kDa

Wskazania:

 • naprawa i rewitalizacja skóry okolicy oczu
 • wzmocnienie i napięcie skóry
 • nawilżenie
 • rozświetlenie i wyrównanie kolorytu skóry
 • stymulacja syntezy kolagenu i elastyny
 • rewitalizacja zmęczonej i przesuszonej skóry

Cennik

Electri (45 min.) 550
Lumi Eyes (45 min.) 400
Xela Rederm® (60 min.) 600
Xela Rederm® (30-60 min.) 800
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com