606 914 074

dlaczego go potrzebujesz?

Masaż Kobido

Masaż Kobido – naturalny lifting dla Twojej skóry!

 

Jeśli szukasz sposobu na poprawę wyglądu swojej skóry, a jednocześnie chcesz zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie, masaż Kobido może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. To jedna z najstarszych i najbardziej skutecznych technik masażu, która pochodzi z Japonii. Już od setek lat stosowana jest jako naturalna metoda liftingująca i regenerująca skórę.

Czym jest masaż Kobido?

Masaż Kobido to starożytna japońska technika masażu twarzy, która skutecznie redukuje oznaki starzenia i poprawia ogólny stan skóry. Kobido oznacza "drogę piękna", a nazwa ta została nadana, ponieważ masaż ten ma na celu przywrócenie piękna i harmonii skórze oraz całemu ciału.

Technika Kobido składa się z kilku etapów, które polegają na delikatnym uciskaniu i masażu twarzy i szyi. Podczas zabiegu stosowane są różne techniki, w tym drenaż limfatyczny i manipulacje mięśniowe, które pomagają rozluźnić napięte mięśnie i poprawić krążenie krwi i limfy.

 

Jak działa masaż Kobido?

Masaż Kobido działa na kilku poziomach, które wpływają na ogólny stan skóry:

  • Poprawia krążenie krwi i limfy – podczas masażu stymulowane są naczynia krwionośne i limfatyczne, co pozytywnie wpływa na krążenie i usuwanie toksyn z organizmu.
  • Redukuje napięcie mięśni – techniki masażu Kobido pomagają rozluźnić napięte mięśnie twarzy i szyi, co przyczynia się do poprawy elastyczności skóry.
  • Regeneruje skórę – masaż Kobido pobudza produkcję kolagenu i elastyny, co przyczynia się do poprawy jędrności i elastyczności skóry.
  • Redukuje oznaki starzenia – masaż Kobido skutecznie redukuje zmarszczki, linie i plamy pigmentacyjne, pozwalając na przywrócenie młodzieńczego wyglądu skóry.

Jak przebiega zabieg?

Masaż Kobido jest wykonywany na specjalnym stole lub fotelu, z użyciem naturalnych olejków. Zabieg trwa około godziny i składa się z kilku etapów, które są dostosowywane indywidualnie do potrzeb i stanu skóry każdej osoby. Podczas masażu stosowane są różne techniki i manipulacje, które pozwalają na uzyskanie najlepszych efektów.

 

Czy masaż Kobido jest bezpieczny?

Tak, masaż Kobido jest bezpieczny, jeśli jest wykonywany przez wykwalifikowanego i doświadczonego terapeutę. 

Jednak przed rozpoczęciem sesji masażu Kobido, terapeuta powinien przeprowadzić wywiad medyczny, aby upewnić się, że osoba nie ma żadnych stanów zdrowotnych, które mogą stanowić przeciwwskazanie do masażu. Należą do nich między innymi choroby skóry, urazy twarzy, choroby serca i naczyń krwionośnych, ciąża, zaburzenia krzepliwości krwi i inne schorzenia, o których warto poinformować terapeutę.

Jeśli masaż Kobido jest wykonywany zgodnie z zasadami, może przynieść wiele korzyści, takich jak poprawa krążenia, redukcja napięcia mięśniowego i stresu, poprawa kondycji skóry i wiele innych. Jednak w przypadku jakichkolwiek niepokojących objawów lub stanów, należy skonsultować się z lekarzem.

 

 
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com